Vi vill påminna om att skåpen i D2:s omklädningsrum är avsedda för klienter, deltagare i gruppverksamheter och externa besökare under tiden de vistas i D2.
Vi har tyvärr noterat att ett antal skåp i D2 används för förvaring av personliga tillhörigheter under studie- eller arbetsdagen. Detta har lett till att besökare som behöver skåpen inte alltid har tillgång till dem.
Om du använder något av dessa skåp för dagsförvaring ber vi dig att omedelbart tömma det. För att säkerställa att skåpen finns tillgängliga för dem de är avsedda för kommer vi under de kommande veckorna, tillsammans med fastighetsbolaget Arcada Nova, att öppna och tömma låsta skåp.
Denna åtgärd berör endast en mindre grupp studerande och medarbetare, men vi vill ändå informera alla för att undvika missförstånd. Tack för din förståelse och för att du hjälper oss att säkerställa en smidig och välfungerande service för våra klienter och besökare.