Kontaktuppgifter

Maria Forss
Prefekt
+358 294 282 871
E-post: mia.forss@arcada.fi

Therese Pihlström
Amanuens
E-post: therese.pihlstrom@arcada.fi

Erica Åkermarck (tjänstledig från och med 29.10.2021)
Amanuens
+358 294 282 809
E-post: erica.akermarck@arcada.fi

Maria Appelroth
Lektor i vård
+358 294 282 643
E-post: maria.appelroth@arcada.fi

Laura Carstens 
Timlärare i prehospital vård
E-post: laura.carstens@arcada.fi

Petra Ekman
Lektor i hälsovård
+358 294 282 891
E-post: petra.ekman@arcada.fi

Christoffer Ericsson
Lektor i förstavård, Utbildningsansvarig för Förstavård
+358 40 621 05 07
E-post: christoffer.ericsson@arcada.fi

Pamela Gray
Överlärare, Utbildningsanvarig för Nursing (BA) 
+358 294 282 575
E-post: pamela.gray@arcada.fi

Anu Nyberg
Pro.prefekt, Lektor i vård, Utbildningsansvarig för hälsovård
+358 294 282 577
E-post: anu.gronlund@arcada.fi

Daniela Karbin 
Lektor i vård
+358 294 282 892
E-post: daniela.karbin@arcada.fi

Niko Loimijoki
Lektor i vård
+358 294 282 905
E-post: niko.loimijoki@arcada.fi

Pauleen Mannevaara
Lektor i vård
+358 207  699 696
E-post: pauleen.mannevaara@arcada.fi

Annika Niemi 
Lektor i vård
+358 294 282 487
E-post: annika.niemi@arcada.fi

Jari Savolainen
Lektor i vård, Utbildningsansvarig för Sjukskötare
+358 294 282 636
E-post: jari.savolainen@arcada.fi

Jessica Silfver
Lektor i vård
+358 294 282 625
E-post: jessica.silfver@arcada.fi

Terese Sjölund
Lektor i vård
+358 294 282 534
E-post: terese.sjolund@arcada.fi

Annika Skogster
Lektor i vård
+358 294 282 648
E-post: annika.skogster@arcada.fi

Pernilla Stenbäck
Lektor i vård, Utbildningsansvarig för Barnmorskearbete
+358 294 282 595
E-post: pernilla.stenback@arcada.fi

Christine Stockmann-Broo
Lektor i vård, 
+358 294 282 629
E-post: christine.stockmann-broo@arcada.fi

Jukka Surakka
Forskningschef
+358 294 282 899
E-post: jukka.surakka@arcada.fi

Jonas Tana 
Lektor i vård 
+358 294 282 828
E-post: jonas.tana@arcada.fi

Ilse Tillman
Lektor i anatomi, fysiologi och näringslära
E-post: ilse.tillman@arcada.fi

Denise Villikka (studieledig)
Lektor i vård
+358 294 282 862
E-post: denise.villikka@arcada.fi